יועצת בית הספר

היועץ החינוכי מייצג את תחום הרווחה הנפשית בתוך האירגון החינוכי. יעודו לסייע לתלמיד כפרט, לצוות החינוכי ולביה"ס כמערכת חברתית-ארגונית להביא כל פרט לידי תפקוד מייטבי ולמיצוי כוחותיו בתוך אקלים תומך ומקבל".

כיועצת ביה"ס, אני נמצאת בצומת החשובה של הידוק הקשר בין הצוות החינוכי, הילדים וההורים. אני מסייעת לכלל הגורמים במתן מענה לקשיים שעולים בשטח.

אני מאמינה כי לכל ילד יש את קצב ההתפתחות שלו. לכל ילד יש את התחום בו הוא חזק יותר, והתחום בו הוא זקוק לסיוע רב יותר. התפקיד של ביה"ס והמשפחה לשמש משענת, הגנה ולהקנות לכם הילדים כלים בכדי, שתוכלו למצות את כישוריכם החברתיים – הרגשיים והלימודיים בצורה הטובה ביותר. תפקידי כיועצת ללוות הן אתכם הילדים והן את משפחותיכם בתהליך המשמעותי כל כך, שאתם ומשפחותיכם עוברים בתקופת היסודי, תוך שימת דגש על ההבדלים הבינאישיים השונים. במעבר מגן – לכיתה א', בהמשך ביצירת קשרים חברתיים משמעותיים ובסיום תקופת היסודי – במעבר לחטיבת הביניים.

תפקידי לעבוד מול שלושה מעגלים מרכזיים:

  • צוות ביה"ס
  • תלמידי ביה"ס
  • הורים

כחלק מתפקיד היועצת בביה"ס, אני שמה דגש על קשר רציף עם אוכלוסיית התלמידים, ההורים וצוות ביה"ס. מטרתי ללוות, לערוך היוועצויות ולסייע למען קידום אקלים מיטבי עבור התלמידים והצוות. מוקד נוסף בעבודתי הינו הטמעת תוכנית כישוריי חיים- באמצעות עבודה עם מחנכות הכיתות ואתכם התלמידים החל משכבת א' עד לשכבת ו'. מטרתה של התוכנית לסייע לתחושת מוגנות, מיטביות ולרכישת כלים לההתמודדות עם מצבי החיים השונים לפי השלב ההתפתחותי בו נמצא הילד.

לכם ההורים הדרך הנוחה ביותר ליצור איתי קשר היא דרך מזכירות ביה"ס בטלפון: 8233580. במידה ואינני פנויה כדאי להשאיר לי הודעה במזכירות עם שמכם, שם ילדכם ומספר הטלפון שלכם.

ולכם התלמידים……..ליבי וחדרי פתוחים בפניכם כל העת.

שלכם ובשבילכם

כרמית עדן– יועצת ביה"ס

נוהל התנהגות בשעת חירום

למידה בשעת חירום

כישורי חיים לבית ספר היסודי- אתר שפ"י

מעבר לכתה א'-אתר שפ"י

לקויות למידה-אתר שפ"י

הגדרות כלליות כניסה למערכת